Rozloučení s čestným předsedou Spolku českých novinářů

S čestným předsedou Spolku českých novinářů a jedním z jeho zakladatelů Karlem Mevaldem se nejbližší rodina rozloučila dne 27. října 2022 na hřbitově v Mevaldově rodném Jičíně. Mezi smutečními hosty byli i zástupci výboru spolku, Monika Hoření a Vladimír Slobodzian, kteří položili kytici na rodinný hrob, kde spočinula urna s jeho ostatky. Oba také krátce promluvili a rozloučili se s ním jménem spolku, jménem někdejší redakce Haló novin, kde Mevald působil, a celé novinářské obce. Karel Mevald byl celoživotním fotografem a fotoreportérem, patřil k nejpřednějším ve svém oboru, svůj život spojil s ČTK. V archivním fondu této tiskové agentury se jistě nachází bezpočet Mevaldových reportážních a portrétních fotografií.